Roma “juri” za Juventusom

Fudbaleri Rome nastavljaju trku za šampionsku titulu sa Juventusom, pošto su u današnjem matineu 24. kola Serie A savladali kao gosti Krotone rezultatom 2:0.
Prvu veliku priliku za gol gosti su imali u 17. minutu kada Edin Džeko nije uspeo da realizuje najstrožiju kaznu, po drugi put u ovoj sezoni. Roma je do poluvremena ipak povela golom “Nindže”-Niangolana, koji je iskoristio grešku odbrane Kalabreza i lako savladao domaćeg golmana Kordaca u 40. minutu.
Konačan rezultat postavljen je u 77. minutu, pošto se Edin Džeko iskupio za promašaj sa bele tačke i upisao svoj 18. gol u šampionatu.
Roma je pobedom donekle zadržala korak sa Juventusom u borbi za šampionsku titulu, iako Juve ima 4 boda više i utakmicu zaostatka koju će večeras odigrati na Sardiniji protiv Kaljarija.