“Orlovi” raširenih krila preko Italijana do polufinala!

Košarkaška reprezentacija Srbije plasirala se u polufinale Evropskog prvenstva, pošto je večeras savladala Italiju rezultatom 83:67!

Iako naši momci nisu u početnih pet minuta uspeli da postignu nijedan poen, u drugih pet su bili nepogrešivi sa linije slobodnih bacanja i zadržali priključak sa Italijanima.

U drugoj deonici je sve štimalo, kako u odbrani još bolje u napadu, te je druga četvrtina rešena u korist “Orlova”, 26:16, da bi treći period protekao u egalu i Srbija je ušla u poslednju četvrtinu sa 11 poena prednosti.

Četvrta četvrtina je protekla u apsolutnoj dominaciji izabranika Aleksandra Đorđevića koji su tek u jednom trenutku izgubili dvocifrenu prednost, da bi je posle vratili….sa kamatom! Srbija je dominirala u skoku (44:19), kao i u asistencijama (20:12)!

Najefikasniji u ekipi Srbije bio je Bogdan Bogdanović sa 22 poena, a asistirali su mu Mačvan sa 13, Lučić sa 11 i Marjanović i Milosavljević sa po 10 upisanih poena. Kod Italijana, Marko Belineli ubacio je 18, a Luiđi Datome 15 poena.

U polufinalu i borbi za ulazak u veliko finale, Srbija će u petak odmeriti snagu sa Rusijom koja je već slavila u međusobnom meču u grupnoj fazi takmičenja.