Matić strelac, Čelsi na korak do titule!

Fudbaleri Čelsija pobedili su ekipu Midlzbroa u 36. kolu Premijer lige – 3:0.

’Plavci’ su ovim trijumfom na korak do osvajanja šampionske titule pošto imaju čak sedam bodova više od Totenhema, tri kola pre kraja.

Ekipa Antonija Kontea je od samog starta postavila i ritam i posle dve odlične prilike na startu konačno došla do gola u 23. minutu.

Španski fudbaler Sesk Fabregas poslao je sjajan pâs u šesnaesterac, koji je primio Dijego Kosta i odmah šutirao po sredini za 1:0.

Deset minuta kasnije, Markos Alonso duplira vođstvo ’Plavaca’ koji sa dva gola prednosti odlaze na odmor.

U drugom delu meča, konačan rezultat postavio je Nemanja Matić u 65. minutu koji je primio odličan pâs Fabregasa I tako postigao svoj prvi gol ove sezone na Stamford Bridžu.

Midlzbro je ovim porazom ispao u Čempionšip, dok Čelsi ima prilku da u petak uveče, ukoliko pobedi VBA i teoretski obezbedili šampionsku titulu.