PSŽ sahranio Barsu na Parku prinčeva!

Fudbaleri Pari Sen Žermena deklasirali su Barselonu rezultatom 4:0 u prvom meču osmine finala Lige šampiona!

Pari Sen Žermen je na ’Parku prinčeva’ odigrao jedan od najboljih mečeva u poslednjih nekoliko godina i potpuno zasluženo došao do ubedljivog trijumfa kojim je verovatno već obezbedio plasman u narednu rundu.

Unaj Emeri fantastično je postavio taktiku koju su njegovi igrači na terenu savršeno sprovodili, a da su imali malo sreće, pobeda je mogla da bude i ubedljivija, koliko god to neverovatno zvučalo.

Goleadu je otvorio Anhel di Marija sjajnim udarcem iz slobodnjaka u 18. minutu, da bi do poluvremena na 2:0 povisio Julijan Draksler. Di Marija, kojem je danas rođendan, u nastavku je novim evrogolom najavio debakl Katalonaca koji je potvrdio Edinson Kavani, još jedan slavljenik.

Sa druge strane, čitava ekipa Barselone je bila indisponirana i sada je sva prilika da će se ove sezone boriti za samo jedan trofej.

U drugom meču večeri Benfika je iznenadila Borusiju Dortmund na svom terenu i u Nemačku nosi minimalnu prednost – 1:0.

Gosti su na ’Lužu’ bili mnogo bolji rival, ali su nisu imali sreće da njihovom najboljem igraču Pjer-Emeriku Obamejangu nije bio dan. Gabonac je potpuni tragičar susreta, pošto je propustio nekoliko stopostotnih prilika, a u 58. minutu je njegov udarac sa bele tačke zaustavio golman Ederson.

Strelac jedinog gola za ’Orlove’ bio je Kostas Mitroglu početkom drugog poluvremena – grčki napadač najbolje se snašao posle kornera Picija i asistencije Luizaa i iz peterca postavio konačan rezultat.

Srpski reprezentativac Ljubomir Fejsa nije odigrao dobar meč, ali to nije koštalo njegov tim. Napravio je nekoliko velikih grešaka, posle njegovog igranja rukom sudija Ricoli je svirao penal, a u 63. minutu je zaradio žuti karton.

Revanši ove dve utakmice na programu su u sredu, 8. marta u Barseloni, odnosno Dortmundu.